Arsenal golom u sudačkoj nadoknadi izborio polufinale FA kupa

Izvor: Bild.ba

Nogometaši Arsenala plasirali su se u polufinale engleskog FA kupa nakon što su u nedjelju u četvrtfinalu u gostima svladali Sheffield United 2:1, a pobjednički gol u sudačkoj nadoknadi zabio je Dani Ceballos (90+1).

Gosti su poveli u 25. minuti iz kaznenog udarca koji je izborio Alexandre Lacazette, a siguran realizator bio je Nicolas Pépé. Pred sam kraj susreta Sheffield United uspijeva izjednačiti na 1:1, a strijelac je bio napadač David McGoldrick u 87. minuti, prenijela je Hina.

Tada se činilo da će utakmica u produžetak, ali iz polukontre u sudačkoj nadoknadi Arsenal je uspio doći do pogotka preko Španjolca Danija Ceballosa.

Sheffield United je tek u četvrtoj utakmici nakon pauze uzrokovane pandemijom koronavirusa uspio zabiti gol. Prethodno je u Premier ligi izgubio od Manchester Uniteda (0:3) i Newcastlea (0:3), te remizirao s Aston Villom (0:0).

Dan ranije Manchester United je ušao u polufinale nakon što je slavio kod Norwicha 2:1 poslije produžetka. Gosti su se mučili protiv Norwicha, koji je zadnji u Premijer ligi, a pogodak vrijedan plasmana među četiri najbolje momčadi u FA kupu zabio je stoper Harry Maguire u 118. minuti.

U preostalim četvrtfinalnim susretima danas se sastaju Leicester – Chelsea te Newcastle – Manchester City.