Golobradi mladići Širokog se vraćaju neporaženi iz Tuzle

BILD.BA | 24. LISTOPADA 2020. | 17:28

Nogometaši Širokog su u 13. kolu Premijer lige BiH stigli do velikog boda na gostovanju kod Tuzle City odigravši neriješeno – 1:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja.

Domaćin je imao inicijativu, ali nije bio dovoljno konkretan. Najbolju priliku imali su u 13. minuti kada je sjajno šutirao Maksimović, ali je obrana gostiju blokirala njegov udarac.

Široki, koji je u Tuzlu doputovao sa samo pet seniora, se sjajno branio i na predah zasluženo otišao s “nulom”.

Mladi igrači Širokog su se u drugom poluvremenu oslobodili pritiska domaćina, počeli su sve više prijetiti i prema naprijed što im se isplatilo u 75. minuti.

Mato Stanić je ubacio iz slobodnog udarca, a Ramić slabo reagirao i skrenuo loptu u svoju mrežu.

Radost Plavo-bijelih nije dugo trajala jer je Tuzla izjednačila odmah u sljedećem napadu preko Voje Ubiparipa.

Domaćin je do potpunog preokreta mogao doći u 81. minuti, ali Ubiparip ovaj put pogađa stativu.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Široki na mladi pogon dolazi do velikog boda, prenosi Jabuka.

FK TUZLA CITY: Fejzić, Barišić, Crnkić, Duraković, Nikolić, Nukić, Ubiparip, Rustemović, Morris, Đerić, Maksimović.

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Medić, Lasić, Martić, Miletić, Tokić, Planinić, Marić, Stanić, Drmač, Ikić.