NBA liga: Poznato sedam od osam parova doigravanja

Iako su do kraja ligaškog dijela NBA sezone u "balonu" u Orlandu ostala još dva dana, nakon četiri utakmice odigrane u srijedu poznato je sedam od osam parova prvog kruga doigravanja u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu.

BILD.BA | 13. KOLOVOZA 2020. | 09:36

NBA

Los Angeles Clippersi su 124:111 pobjedom protiv Denver Nuggetsa osigurali drugo mjesto u Zapadnoj konferenciji, dok su Nuggetse "zacementirali" na trećoj poziciji Zapada.

Oba sastava imaju za odigrati po još jedan susret, a Clippersi su s omjerom 48:23 postali nedostižni za Nuggetse koji su pali na 46:26. To znači kako će Clippersi u prvom krugu doigravanja za suparnike imati Dallas Maverickse, koji su s 43:31 sigurni sedmi na Zapadu, dok će Nuggetsi igrati protiv Utah Jazza, koji je sa 43:28 šesta momčad Zapada, prenosi Bild.ba.

Dvoboj Nuggetsa i Clippersa "prelomljen" je u posljednjoj četvrtini koju su Clippersi dobili s 34:19 i tako stigli do rezultatski uvjerljive pobjede.

Najefikasniji u sastavu Clippersa bili su Paul George s 27 i Kawhi Leonard s 26 koševa, dok je hrvatski centar Ivica Zubac odigrao još jednu odličnu utakmicu, on je za s 21:16 minuta provedenih na terenu postigao 15 poena (šut za dva 7:9, slobodna bacanja 1:2) uz 12 skokova i dvije asistencije.

Kod Nuggetsa najučinkovitiji je bio igrač s klupe Jerami Grant s 25 ubačaja, dok je Nikola Jokić odigrao još jednu svestranu utakmicu sa 17 pogodaka, 13 asistencija i sedam skokova.

Prvaci Toronto Raptorsi su u čudnoj utakmici u kojoj su oba trenera u završnici na teren poslali svoje pričuvne igrače svladali Philadelphia 76-erse sa 125:121 iako su Sixersi pola minute prije kraja dvoboja vodili sa 121:119.

No, tada se ukazao stanoviti Stanley Johnson koji je četiri od svojih ukupno pet poena postigao upravo u tih posljednjih 30 sekundi.

Prvo je pogodio šut za 121:121, a nakon neuspješnog napada Philadelphije, on je skokom u napadu popravio promašaj svog suigrača i doveo Toronto u vodstvo 123:121 6.9 sekundi prije kraja.

Potom su Sixersi izgubili još jednu loptu prilikom izvođenja, pa je Paul Watson s pogođena dva slobodna bacanja postavio konačni rezultat.

Kyle Lowry i Chris Boucher su s po 19 pogodaka predvodili strijelce Raptorsa, dok su Tobias Harris s 22 i Furkan Korkmaz s 21 ubačajem bili najefikasniji kod Sixersa.

Još ranije se znalo kako će Toronto ligaški dio NBA okončati na drugom mjestu Istoka s 52:19, iza Milwaukee Bucksa (56:16) te će u prvom krugu doigravanja za suparnika imati sedme Brooklyn Netse (35:36), dok je Philadelphia sada sigurna šesta na Istoku s 42:30 te ju očekuje sraz s trećim Boston Celticsima (48:23).

Priliku svojim pričuvama dali su i treneri Oklahoma City Thundera te Miami Heata u njihovom međusobnom dvoboju, a na kraju su pričuve Thundera izvojevale 116:115 pobjedu velikim preokretom u posljednjoj četvrtini.

Desetak minuta prije kraja Miami je vodio s 22 razlike (104:82), no Oklahoma City je uspio anulirati tu prednost da bi se u samoj završnici dvoboja ukazao Mike Muscala, koji je svih svojih šest koševa, dvije trice, pogodio u posljednjoj minuti dvoboja.

Drugu je zabio 5.2 sekunde prije kraja za vodstvo Thundera 116:115, a u preostalom vremenu Tyler Herro nije uspio biti heroj Heata jer je promašio tricu za pobjedu.

Darisu Bazley s 21 i Shai Gilgeous-Alexander s 18 poena bili su najbolji kod Thundera, dok je Herro ubacio 30 za Heat.

Thunder sada ima omjer 44:27 te dijeli četvrto mjesto na Zapadu s Houston Rocketsima, koji su izgubili od Indiana Pacersa sa 104:108, pa će se ta dva sastava sučeliti međusobno u prvom krugu doigravanja, dok je Heat na omjeru 44:28 na diobi četvrtog mjesta s Pacersima, pa će i te dvije momčadi igrati međusobno u prvom krugu.

U susretu Rocketsa i Pacersa prevagnula je momčadska igra u odnosu na individualnu.

Pacersi su do pobjede stigli ujednačenim napadačkim učinkom, po 18 koševa ubacili su Myles Turner (12 skokova) i Justin Holiday, 17 je dodao Edmond Sumner, a po 16 Victor Oladipo i Doug McDermott koji su tako kompenzirali neigranje svog najboljeg strijelca u Orlandu T.J. Warrena, dok je Rocketsima nedovoljno za pobjedu bilo 45 koševa 17 skokova i 9 asistencija Jamesa Hardena koji u ovoj utakmici nije imao pomoć ozlijeđenog Russella Westbrooka.

U prvom krugu NBA doigravanja na Istoku tako će igrati Milwaukee - Orlando, Toronto - Brooklyn, Boston - Philadelphia i Miami - Indiana, dok su na Zapadu poznata tri od četiri para: LA Clippers - Dallas, Denver - Utah i Oklahoma City - Houston, dok su jedini koji ne znaju svog prvog suparnika u posezoni Los Angeles Lakersi, koji su osigurali status prvog nositelja svoje konferencije, a neće ga niti znati još barem tri dana jer se za posljednje mjesto koje vodi u doigravanje bore četiri sastava, Portland, Memphis, Phoenix i San Antonio. Nakon što u četvrtak te četiri momčadi odigraju svoj posljednji ligaški dvoboj znat će se koje će dvije ekipe tijekom vikenda igrati takozvanu "play-in" seriju koja će iznjedriti suparnika Lakersima.