Phoenix nadomak finala Zapada, skromni Šarić

Košarkaši Phoenix Sunsa noćas su u gostima svladali Denver Nuggetse sa 116-102, te poveli s 3-0 u pobjedama. Još im fali jedan trijumf da se plasiraju u finale Zapadne konferencije NBA lige.

BILD.BA | 12. LIPNJA 2021. | 11:06

Ključno razdoblje za Phoenix bila je završnica treće i početak zadnje četvrtine, kada su prednost od osam koševa povisili na višak od 20 poena. Do kraj utakmice držali su komotnu prednost, a istaknuli su se Devin Booker sa 28 poena i Chris Paul sa 27 koševa i 8 asistencija. Još trojica igrača prve petorke imali su dvoznamenkasti učinak u koševima. Centar Deandre Ayton je upisao 10 poena i 15 skokova, Jae Crowder 14, a Mikal Bridges 11 koševa, piše Hina.

Hrvatski reprezentativac u dresu Phoenixa Dario Šarić opet je imao skromnu minutažu, te je u devet i pol minuta ostvario 7 koševa, (šut 2-3), 4 skoka i 2 dodavanja.

MVP lige srpski centar Nikola Jokić predvodio je Denver sa 32 koša, 20 skokova i 10 asistencija. Uz njega, istaknuo se Monte Morris sa 21 košem, dok je Michael Porter dodao 15, a Will Barton 14 poena.

Za pobjedu Philadelphije 127-111 u gostima kod Atlante bila je ključna treća četvrtina, u kojoj su sa plus sedam do kraja te dionice došli na 20 koševa prednosti. Atlanta je u zadnjoj četvrtini dva puta došla na minus 13, ali više od toga nije mogla.

Sixerse je predvodio centar Joel Embiid sa 27 koševa, 9 skokova, 8 asistencija i 3 blokade. Tobias Harris dodao je 22, a Ben Simmons 18 poena.

Trae Young sa 28 koševa i 8 asistencija ponovno je bio najbolji kod Atlante. Istaknuli su se još John Collins sa 23 i srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović sa 19 poena.