Arsenal nije bio ovako loš već 34 godine!

Arsenal je ove sezone postigao samo devet golova u prvenstvu, što je – očajno. To je drugo najlošije otvaranje sezone momčadi ‘topnika’, u prvih devet kola su samo jednom postigli manje od devet golova, a to je bilo u sezoni 1986./’87. Tada su zabili šest golova u prvih devet kola, a sada su u sličnom problemu jer su dali samo tri gola više.

Sheffield United je u nedjelju na domaćem terenu izgubio od West Hama 1:0, a pobjednički gol zabio je Sebastien Haller u 56. minuti preciznim udarcem sa vrha šesnaestercaerca. Tako je Sheffield United ostao na zadnjem mjestu prvenstvene ljestvice sa jednim bodom i tek četiri postignuta gola.

Pobjedom Evertona 3:2 na gostovanju kod Fulhama započeo je nedjeljni program 9. kola, a gostujuća momčad je na londonskom Craven Cottageu postigla sva tri gola u prvih 35 minuta, uz napomenu da je Fulham kapitulirao već nakn 41 sekinde kad je za 1:0 zabio dvostruki strijelac Dominic Calvert-Lewin (1, 29). Za Everton je još zabio i Abdoulaye Doucoure (35) dok su za Fulham zabili Bobby Reid (15) i Ruben Loftus-Cheek (70).

Everton je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza i sa 16 bodova došao je do šestog mjesta. Fulham je ostao na četiri boda i na 17. poziciji, točno iznad zone ispadanja.