Čarobna večer dostojna Lige prvaka: Ronaldo u 95. zabio za Juve, Rakitić strijelac Seville, Juve nadigrao Chelsea, a Bayern se prošetao…

Dvoboj između Juventuse i Chelsea donio je dva različita poluvremena. Nakon ne pretjerano kvalitetnog prvog dijela, Juve je poveo već u desetim sekundama nastavka. Torinska “Stara dama” krenula je s centra, lopta je došla do Bernardeschije koja je proigrao Chiesu, a ovaj je zakucao pod gredu za vodstvo domaćina.

U nastavku susreta vidjeli smo nekoliko prilika s obje strane, a najbolja prilika za izjednačenje gostiju imalo je 84. minute, no Romelu Lukaku je bio neprecizan. Za Chelsea je Mateo Kovačić odigrao cijeli susret.

Zanimljivo, bio je to peti uzastopni poraz londonskog sastava na “Čizmi” u Ligi prvaka. “Bluesi” su crnu seriju otvorili protiv Intera (2009/10), zatim su izgubili od Napolija (2011/12), pa Juventusa (2012/13), Rome (2017/18), te sada opet od Juvea.

U drugom susretu iz skupine H Zenit je kao domaćin svladao švedski Malmo s 4-0.

Uvjerljivu pobjedu Zenita najavio je već u 9. minuti 24-godišnji brazilski napadač Claudinho svojim prvim pogotkom u Ligi prvaka. U 49. minuti prednost ruske momčadi udvostručio je ruski reprezentativac Daler Kuzjajev, da bi u 80 minuti 27-godišnji Aleks Sutormin preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je brazilski veznjak Wendel.

Švedski prvak je od 53. minute igrao s desetoricom igrača, jer je na asistenciju VAR-a grčki sudac Sidiropoulos isključio Anela Ahmedhodžića zbog igranja rukom kojim je spriječio izglednu situaciju za pogodak.

Hrvatski reprezentativac Antonio Mirko Čolak je bio u početnoj postavi švedske momčadi, a igrao je do 63. minute. Dejan Lovren je ostao na klupi za pričuve Zenita.

Na ljestvici vodi Juventus sa šest bodova, Zenit i Chelsea imaju po tri, a na začelju je Malmo bez bodova.

Bayern je u skupini E očekivano pobijedio kijevski Dynamo sa 5-0, a golove su zabili Robert Lewandowski (12-11, 27), Serge Gnabry (68), Leroy Sane (74) i Eric Maxim Choupo-Moting (87). Lewandowski je tako stigao do brojke od 119 golova u 100 nastupa za Bayern.

U drugom susretu Benfica je deklasirala Barcelonu sa 3-0. Portugalci su šokirali Barcu ranim golom, a strijelac je bio Urugvajac Darwin Nunez u 3. minuti. Korak bliže pobjedi lisabonski sastav je stigao u 69. minuti kada je Rafa Silva zabio za 2-0. Točku na “I”, stavio je Nunez u 79. minuti svojim drugim golom na utakmici, ovoga puta s bijele točke.

Očajnu večer posrnulog katalonskog diva zaključio je Eric Garcija zaradivši isključenje u 87. minuti.

Na ljestvici skupine vodi Bayern sa šest bodova i 8-0 razlikom pogodaka. Benfica ima četiri boda, Dynamo jedan, dok je Barca na začelju s dva poraza i razlikom pogodaka 0-6.

U skupini F Manchester United je na krilima Cristiana Ronalda slomio Villarreal sa 2-1.

Gosti su poveli preko Paca Alcacera (53), izjednačio je Alex Telles (60), a gol odluke zabio je Ronaldo u petoj minuti nadoknade. Bio je to njegov rekordni 178. nastup u Ligi prvaka i rekordni 136. gol.

Do ove večeri CR7 je rekord po broju nastupa dijelio sa legendarnim španjolskim golmanom Ikerom Casillasom. Ronaldo je 101 nastup u LP upisao u dresu Real Madrida, 54 za Manchester United, te 23 u dresu Juventusa.

U drugom susretu Atalanta je u Bergamu pobijedila Yong Boyse sa 1-0. Pogodak odluke zabio je talijanski reprezentativac Matteo Pessina u 68. minuti, nakon otete lopte i ubačaja Kolumbijca Duvana Zapate.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić zamijenio je strijelca pobjedničkog pogotka u 74. minuti.

Atalanta vodi sa četiri boda, ManU i Young Boysi imaju po tri boda, a Španjolci jedan bod.

U skupini G RB Salzburg pobijedio je Lille sa 2-1. Oba gola za domaćine zabio je Adeyeni i to oba s bijele točke (35, 53), dok je za Lille zabio Burak Yilmaz (62).

Luka Sučić igra za Salzburg do 70. minute, dok je za goste branio Ivo Grbić.

U drugom susretu Wolfsburg i Sevilla su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 49. minuti golom Renata Steffena, a izjednačio je Rakitić iz kaznenog udarca u 87. minuti.

Na ljestvici vodi Salzburg sa četiri bode, Sevilla i Wolfsburg imaju po dva boda, a Lille je započeo s jednim bodom.