Tri Begića, a po dvojica Barišića, Brekala i Vukoja: Susjedni derbi Premijer lige pokazao raskoš talenata u zapadnoj Hercegovini

HŠK Posušje jučer je na Mokrom docu ugostio nogometaše Širokog Brijega, a u susjednom zapadnohercegovačkom derbiju podijeljeni su bodovi (2-2).

Ipak, utakmicu je obilježila jedna zanimljivost, a koju je NK Široki Brijeg objavio na svojim društvenim mrežama.

Naime, na terenu je bilo čak devet igrača koji su prezime dijelili sa suigračem ili igračem iz protivničke momčadi.

Zvonimir, Dominik i Luka Begić, Josip i Tomislav Barišić, Slavko i Filip Brekalo te Zvonimir i Bože Vukoja su igrali u zapadnohercegovačkom derbiju.

Svi igrači su, navodi NK Široki Brijeg na Facebooku, rodom iz Posušja ili iz Širokog Brijega.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, a nastavak je donio uzbuđenje.

Izabranici Stipe Balajića prvi su došli u vodstvo. Igrala se 48. minuta kada Luka Begić pogađa mrežu gostiju i tako postiže svoj treći gol sezone.

Prijetio je i Široki, ali su domaći bili konkretniji u prvom dijelu drugog poluvremena.

Kada je Zvonimir Vukoja udvostručio prednost svoje momčadi činilo se da će Posušje upisati i drugu pobjedu sezone.

Međutim, momci s Pecare se drže one da utakmica traje do posljednjeg sučevog zvižduka, a što je potvrdio Tonči Mujan koji je prvo smanjio iz penala pa desetak minuta prije kraja utakmice poravnao na 2:2.