Zrinjski savladao kazahstanski Tobol, revanš je za sedam dana

Nogometaši Zrinjskog uspjeli su do kraja sačuvati prednost i upisati minimalnu pobjedu pred revanš u gostima koji se igra za sedam dana.

HŠK Zrinjski - Tobol

Nogometaši Zrinjskog sinoć su u prvom susretu 3. pretkola UEFA Lige konferencija na stadionu Pod Bijelim bijegom u Mostaru savladali kazahstanski Tobol rezultatom 1:0.

Zrinjski je u 21. minuti imao dobru priliku, ali Tičinović nije uspio doći do lopte i poslati je u praznu mrežu. Šampioni Bosne i Hercegovine su u 34. minuti imali još jednu dobru priliku, ali ovoga puta nisu uspjeli doći do pogotka.

Gosti su imali izvrsnu priliku u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena kada se Deble izborio za prostor i pucao, no greda je spasila Plemića pa se na odmor otišlo s 0:0.

Zrinjski je imao priliku i u 46. minuti. Janković je pucao iz daljine, ali je vratar gostiju obranio njegov udarac, au nastavku akcije Tičinović nije uspio poslati loptu u mrežu.

Plemići su od 54. minute igrali s igračem manje nakon što je Ćorluka dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Tobol je zaprijetio u 70. minuti preko Vukadinovića koji je pucao izvan okvira gola.

Zrinjski je poveo u 76. minuti golom Nike Jankovića koji je direktno iz kornera pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Momčad Tobole je od 84. minute igrala s igračem manje nakon što je Žarko Tomašević dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

SOURCEbild.ba
Previous articleHrvatska slavi Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja
Next articleSastali se Krišto i Čović sa Plenkovićem i Koordinacijom HDZ-a iz inozemstva. Tema – izbori i legitimnost