Mostar u bojama Ukrajine: Građani se skupili u mimohodu mira i osudili rusku agresiju

Na skupu su prisustvovale i pripadnice ukrajinskog Odbojkaškog kluba ”Balta”, koje su početkom mjeseca stigle u naš grad.

Foto: HMS

Skupina građana okupila se u centru Mostara kako bi podržala Ukrajinu nakon mjesec dana od početka invazije. Povorka „Mimohoda mira“ u organizaciji Hrvatskog studentskog politološkog foruma (HSPF), krenula je danas šetnicom Nikole Šubića Zrinskog, od Rondoa ka Španjolskom trgu.

Desetine ljudi držalo je ukrajinske zastave, molilo se i uzvikivalo potporu žrtvama rata u Ukrajini. Mostar se, ovim, pridružuje stotinama gradova diljem svijeta u suprotstavljanju ruskoj agresiji na suverenu državu Ukrajinu.

Predsjednik HSPF-a, Martin Mikulić poručio je kako Bosna i Hercegovina, koja se često spominje kao moguće mjesto prelijevanja krize, neće u rat.

„Okupili smo se ovdje u Mostaru, kako bi poslali poruke mira i tolerancije, a osobito kao mladi ljudi i studenti poručili da nas ne zanima rat, i pozvali političke aktere na stvaranje racionalnog dijaloga, u kojem ćemo uvažavati jedni druge bez obzira na razlike među nama“, kazao je Mikulić za HMS.

Na skupu su prisustvovale i pripadnice ukrajinskog Odbojkaškog kluba ”Balta”, koje su početkom mjeseca stigle u naš grad. „Svi su nas jako lijepo dočekali ovdje, svaki dan šetamo, razgledavamo i sve nam se više sviđa ovdje.“ kazale su sportašice.


Odbojkašica Dana ovom je prilikom poslala poruku narodu Rusije.

„Izlazite napolje, izlazite na ulice i govorite o tome što se događa. U Ukrajini se odvija rat. Stradavaju nevini ljudi, nevina djeca. Rat treba zaustaviti“, kazala je Dana za HMS.

Podsjećamo da se skup dogodio u jeku izvješća kako je Rusija u posljednja 24 sata, pojačala zračne napade. Ukrajinu je od početka invazije bilo primorano napustiti i više od pola ukrajinske djece, njih oko 4,3 milijuna.

SOURCEBild.ba
Previous articleSutra sastanak Predsjedništva HNS-a. Tema je, pogađate, Izborni zakon
Next articleŠto ste pušili, pušili ste: Usvojen zakon o zabrani pušenja u zatvorenim objektima u Federaciji
Pretplati se
Notify of
guest
1 Comment
Novije
Starije Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
osuda uzp-a za istrebljenje hrvata

Mostar u HRVATSKIM bojama : Građani se skupili u mimohodu mira i osudili ko zna već koju po redu agresiju balija i amerikenjaca na hrvate. Podržali ih i Ukrajinci!